Description
AOC 49″ AGON 5K Curved Gaming Monitor, 5120×1440, 550nit, 3xHDMI/DP/USB-C, 165Hz, 1ms response, Adaptive Sync, HDR400, KVM, Remote Control, VESA, Tilt Stand, DP cable included, 3 Year Warranty
RRP: $1,896.40 Inc. GST
Login for partner pricing
AOC 49″ AGON 5K Curved Gaming Monitor, 5120×1440, 550nit, 3xHDMI/DP/USB-C, 165Hz, 1ms response, Adaptive Sync, HDR400, KVM, Remote Control, VESA, Tilt Stand, DP cable included, 3 Year Warranty
| Weight | 20.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1308 × 553 × 420 mm |
| Manufacturer | AOC |
| Product Categoires | Monitors |
| Aspect Ratio | 32:9 |
| Input | HDMI~DisplayPort~USB-C |
| Monitor type | Curved |
| Resolution | 5120x1440 |
| Size | 49" |
| Stand | Swivel~Height |
| VESA | 1 |
Reviews
There are no reviews yet.