Description
Gigabyte GeForce RTX 4070 Ti Super Gaming OC 16GB GDDR6X 192bit, 2640MHz, PCI-E4,3x DisplayPort 1.4a, 1x HDMI 2.1a, Multiview 4, Max Res 7680×4320, 4 Year Warranty
RRP: N/A
Login for partner pricing
Gigabyte GeForce RTX 4070 Ti Super Gaming OC 16GB GDDR6X 192bit, 2640MHz, PCI-E4,3x DisplayPort 1.4a, 1x HDMI 2.1a, Multiview 4, Max Res 7680×4320, 4 Year Warranty
| Weight | 1.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 300 × 210 × 50 mm |
| Manufacturer | Gigabyte |
| Product Categoires | Video Cards |
| Max Res | 7680x4320 |
| Memory Bus | 256bit |
| Memory Size | 16GB |
| Memory Type | GDDR6X |
Reviews
There are no reviews yet.